Umowy podpisane!

09 sty 2020 | Aktualności

Realizacja projektu LIFEVISTULA.PL wchodzi w kolejną fazę. Po odtworzeniu plaż żwirowych na żwirowniach w Dolinie Dolnej Skawy przyszedł również czas na prace na Zbiorniku Goczałkowickim i stawach hodowlanych. RDOŚ Katowice podpisał właśnie dwie umowy w tej sprawie.

Pierwsza umowa obejmuje przygotowanie projektu technicznego i następnie zabezpieczenie wyspy na Zbiorniku Goczałkowickim. Obiekt powstanie w miejscu, w którym co roku, w okresie niskiego poziomu wód, tworzą się wyspy na których gniazdują rybitwy rzeczne oraz śmieszki. W czasie wiosennych i letnich opadów deszczu wyspy te razem z gniazdami ptaków są zalewane przez wody opadowe. Dzięki zaplanowanym działaniom ptaki będą mogły bezpiecznie wyprowadzać lęgi. Prace odtworzeniowe powinny zakończyć się do końca tego roku.

Druga z umów dotyczy wykonania dokumentacji projektowej dla zadania polegającego na zabezpieczeniu grobli i wysp na stawach hodowlanych. Działanie obejmuje przygotowanie dokumentacji dla 12 zbiorników wodnych położonych w powiecie, bielskim, cieszyńskim, pszczyńskim i oświęcimskim. Dokumentacja pozwoli przystąpić do wyłonienia wykonawców na zabezpieczenie siedlisk ptaków na stawach hodowlanych.

Skip to content